İstanbul Çatı Tamiri

Sızdıran bir çatı, evinize veya işyerinize ciddi hasarlar vererek büyük masraflara neden olabilir. 20 yılı aşkın sektör tecrübemizle siz değerli müşterilerimize çatı tamiri ve tadilatı konusunda uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Tavandan sızan su, sıva ya da alçıpanlara zarar verebilir, çürümeye ve küflenmeye sebep olabilir. Bu nedenle hasar oluştuktan sonra çatıyı en kısa zamanda yaptırmalısınız. Zarar gören çatı ile uğraşmak, kimi zaman küçük bir deliği çimento ile kapatmak  kadar kolay bir konudur. Kimi zaman da problemi çözerek tamiratın masrafını hesaplamak ve yeni bir çatı kurmak için vakit harcamanız gerekecektir. Sonuç olarak bütün çatı türleri herhangi bir zarar ya da sızdırma olduğunda zaman kaybetmeden kısa sürede tamir edilmelidir.

Çatı neden arızalanır

Sızıntı ve nem: Yağmur, kar, rüzgar, dolu, buz  vs. bütün bunlar nemin çatı tabaklarının altına girmesine, sızıntıdan dolayı küflenmeye ve çürümeye sebep olur.

Zararlı canlılar: Böcekler ve kurtlar en fazla ahşap çatılara hasar vermekle beraber her tür çatı tipinde önlem almak en iyisidir.

Delikler ve çatlama: Biriken yağmur sularından ve sert rüzgarlardan kaynaklı olarak çatı kaplama malzemesinde delinmeler olabilir. Çatı kaplaması tamamlandıktan sonra eklenen borular periyodik olarak kontrol edilmelidir.

Havalandırma: Çatı sisteminde hava üstten geçebilir ve alttan soğuk hava çekilebilir. Sıcak hava doğal olarak yükseldiğinden, bu hava hareketini oluşturmak için mekanik bir işlem gerekmez. Yeterli havalandırma, tavan arasındaki sıcaklık ve nem seviyelerini düzenler. Kontrol edilmezse nem ve ısı birikir. Kılıflara, izolasyon, kirişlere, zona ve enerji maliyetlerinin artmasına sebep olur. Küf yapma ihtimali de vardır.

Büzülme ve kabarma: Büzülme, çatı zarının, kiremitlerin veya zonaların altındakilerin büzüşmesi sonucu meydana gelir. En çok üst katlarda çatlamaya veya çatlaklara sebep olur. Zona kabarcıklarının ayrılması, çıkması, kabarması ve yüzey erozyonu sonucunda çok daha büyük problemlere yol açar.

 

Yanlış bakım veya bakım eksikliği: Bakım eksikliği, çatının en büyük düşmanıdır. Ağaç dallarının temizlenmesi ya da olukların temizlenmesi gibi problemler başlangıçta önemsenmez. Ancak düzeltildiğinde bu problemler büyüyerek ciddi zararlara sebep olur. Periyodik bakım ve inceleme çatınızın ömrünü uzatır. Bu durum uzun vadede maliyetten büyük kar etmenizi sağlar.

Hemen İletişime Geçin
Hemen AraHızlı Teklif Formu